Stávka 27.11. 2023

Milí rodiče,

na den 27. listopadu 2023 je vyhlášena Českomoravským odborovým svazem stávka. Ke stávce se připojili všichni zaměstnanci naší školy, školky i školní jídelny, proto bude tento den uzavřena základní škola, mateřská škola i školní jídelna.

Jedná se o stávku za udržení kvality vzdělávání našich dětí, proti nekoncepčním zásahům do oblasti vzdělávání:

– – snižování počtů asistentů pedagoga,

– – snižování počtu vyučovacích hodin ve škole a zvyšování počtu žáků ve třídách tzn. pro naši školu spojování tříd i na jiné předměty než výchovy, učit hlavní předměty jako český jazyk, matematiku, prvouku nebo vlastivědu s přírodovědou ve třech spojených ročnících, zrušit dělení do skupin na anglický jazyk nebo informatiku. V mateřské škole by vzniklo pouze jedno oddělení.

– – snížení platů nepedagogických pracovníků (kuchařek, školnic).

Jsme si vědomi, že zapojením naší školy a školky do stávky Vám způsobíme komplikaci, ale nestávkujeme za naše platy. Stávkujeme za možnost kvalitního vzdělání za naše – vaše děti.