Ovoce a zelenina do škol

Projekt se vztahuje na žáky 1. až 5. ročníku základních škol. Každých čtrnáct dní je do škol, které se přihlásily do projektu, dováženo čerstvé ovoce, zelenina nebo balené ovocné či zeleninové šťávy zdarma. Cílem projektu je přispět ke zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí, bojovat proti dětské obezitě a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny. Kromě pravidelné konzumace zdravých svačinek se v naší škole snažíme ovoce a zeleninu propagovat i jinak. V pracovních činnostech děti vyrábí panáčky ovocňáčky nebo ovocné ozdobné mísy a saláty. V přírodovědě žáci zpracovávají informace o méně známých druzích ovoce např. kaki, liči, pomelo nebo granátové jablko. V první třídě měli dokonce melounový den – vyřezávali meloun, malovali rozpůlený meloun, vyráběli melounový koktejl nebo salát.